XXVI niedziela zwykła ( 27.09.2020 r.)

XXVI Niedziela Zwykła

1.     Dziś XXVI niedziela zwykła. Taca na budownictwo sakralne. We wtorek 29 września odpust w Miączynie, a w przyszła niedzielę o 12:00 na Drogojówce i w Zawalowie. Ks. Proboszczowie serdecznie zapraszają. Jutro w poniedziałek 28 września  wsp. św. Wacława. We wtorek 29 września święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W środę  wsp. św. Hieronima. W czwartek 1 października wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i rozpoczynamy miesiąc październik czas szczególnej modlitwy różańcowej. Przypominamy, ze za odmówienie części różańca publicznie i we wspólnocie zyskuje się odpust zupełny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele parafialnym o godz. 17:00 Msza św. i nabożeństwo różańcowe. Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież do uczestnictwa w tych nabożeństwach. A w sposób szczególny  dzieci przygotowujące się do I komunii św. i młodzież do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 8:30. Na mszy będzie rozdanie różańców a po mszy spotkanie. Obecność obowiązkowa. W sobotę 2 października wsp. św. Aniołów Stróżów. I piątek miesiąca o godz. 17:00 spotkanie z bierzmowanymi. Obecność obowiązkowa. I sobota miesiąca. Zapraszam KŻR na zmianę tajemnic i na nabożeństwo pierwszo – sobotnie.  W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca października. Chorych będziemy odwiedzać w I piątek miesiąca od godz. 9:00 rano. Msze św. w I piątek w kościele parafialnym o 7:00, 7:30 i 17:00. W kaplicach w Majdanie i Chyżowicach o 15:00. Spowiedź przed każdą Mszą św.

2.     Za tydzień  puszka na Caritas.

3.     Dziękuje za posprzątanie Kościoła osobom z Mołodiatycz  i ofiarę na kwiaty.  Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne  osoby z kolejki do sprzątania kościoła.

4.     Tygodnik Niedziela – 6 zł. Kalendarze rolnicze, książkowe – 27 zł.

5.     Rok formacyjny: Przyjaciele Oblubieńca – środa godz.17:00  Ministranci starsi i lektorzy – zbiórka w sobotę o 10:00. Młodsi o godz. 11:00. (pierwsze spotkanie, rodzice mile widziani, żeby ustalić odpowiednią godzinę zbiórek). KSM – sobota godz. 16:00. (Msza św. i prowadzenie różańca). Zaproszenie na w/w. spotkania jest kierowane do wszystkich dotychczasowych członków jak również sympatyków i zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy.