Boże Narodzenie 2018

szopka„Przybądźcie tu z wiarą i radością wielką,
przybądźcie, przybądźcie do Betlejem.
Oto Dzieciątko z Bożą Rodzicielką…
Pokłońmy się Królowi,Królowi anielskiemu,
dziś nam narodzonemu!”

Podczas Bożego Narodzenia uroczysta Pasterka zgromadziła w świątyni wielu Parafian oraz przybyłych Gości. Nasi Kapłani koncelebrujący Mszę św. przypomnieli wszystkim zgromadzonym o tym, że najświętsza noc narodzenia Pana Jezusa zajaśniała blaskiem prawdziwej światłości, bo Bóg stał się człowiekiem. Jak co roku mogliśmy wysłuchać homilii -wygłoszonej przez ks. Proboszcza- z zabytkowej ambony. Najbardziej radosny moment tej nocy to z pewnością przyjęcie Komunii św. przez wiernych. Niech dobry Bóg przez swoją obecność w chlebie eucharystycznym umacnia nas i błogosławi w codzienności. Trwajmy jak najdłużej w tym czasie szczególnej radości, ponieważ Jezus zstąpił z nieba i narodził się w Betlejem aby nam otworzyć drogę do nieba.

Drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia Szkolne Koło Misyjne w Trzeszczanach- pod kierownictwem Pani Barbary Gryn- zaprezentowało w naszym kościele montaż słowno-muzyczny. Kolędowanie miało na celu wsparcie dzieci z Rwandy i Burundi.

skm

28 grudnia w święto św. Młodzianków. Podczas Mszy św. dzieci z naszej parafii otrzymały specjalne błogosławieństwo…i niespodziankę.

30 grudnia wielbiliśmy Jezusa w Jego Świętej Rodzinie. W naszej parafii miało miejsce uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, po którym Kapłani pobłogosławili indywidualnie wszystkie małżeństwa i rodziny.
Niech życie Świętej Rodziny z Nazaretu będzie wzorem cnót, by wszyscy małżonkowie żyli na co dzień złączeni wzajemną miłością a Pan Bóg niech utwierdza rodziny we wzajemnym zrozumieniu, życzliwości i pokoju.

Spotkanie opłatkowe  grup duszpasterskich  działających przy naszej parafii powoli staje się tradycją… 1 stycznia Nowego Roku spotkali się z Kapłanami przedstawiciele ministrantów, lektorów, harcerzy, KSM-u, Szkolnego Koła Misyjnego, Szkolnego Koła Caritas oraz scholi.
Wchodzimy w Nowy Rok z wielką radością- tą daje przede wszystkim doświadczanie obecności Pana Boga w Eucharystii a także spotkanie z drugim człowiekiem. Wspólny opłatek to nie tylko życzenia, ale też czas budowania relacji. Niech Błogosławieństwo Boże którego udzielili nam Kapłani towarzyszy wszystkim w pracy na rzecz parafii w nadchodzącym 2019 roku.

Niech czas Bożego Narodzenia

będzie dla nas wszystkich czasem pokoju,

radości i miłości.