Światowy Dzień Chorego

W liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. To właśnie chorzy zgromadzili się dziś w naszym kościele tworząc wspólnotę przy Jezusie,który jest najlepszym Lekarzem. Z tej okazji została odprawiona Msza Św. w intencji wszystkich cierpiących z naszej parafii. Ci, którzy niosą za Chrystusem krzyż choroby, niepełnosprawności czy podeszłego wieku, otrzymali namaszczenie olejami i błogosławieństwo lourdskie. Łączyliśmy się w modlitwie także z tymi chorymi, którzy pozostają w swoich domach.

Panie Jezu, przychodzimy do Ciebie z naszymi chorobami, cierpieniami, zranieniami i każdym bólem. Ty wiesz, że chorują nie tylko nasze ciała, ale również serca. Twojego uzdrowienia potrzebuje całe nasze wnętrze. Nie jesteśmy godni stać przed Tobą, ale wierzymy, że jedno Twoje słowo ma moc nas przemienić i uzdrowić. Wierzymy, że Ty, Panie możesz uleczyć każde zranienie, ból i chorobę.

Bądź uwielbiony Panie Jezu w naszych dolegliwościach i zranieniach, w każdej naszej słabości, niemocy, samotności i bólu. Bądź uwielbiony w każdym miłosiernym geście uczynionym cierpiącemu.

Maryjo,Uzdrowienie chorych- módl się za nami.