Tydzień Misyjny

„ Pełni Ducha i posłani”- pod takim hasłem przebiega tegoroczny Tydzień Misyjny, który rozpoczął się 21 października. Jest to czas większego zaangażowania dla wszystkich, którzy biorą sobie do serca misyjny nakaz Jezusa, jak również możliwość do okazywania naszej wdzięczności za dar wiary i szczególnej pamięci o misjonarzach.

Przedstawiciele Szkolnego Koła Misyjnego działającego przy Szkole Podstawowej im. C.K. Norwida w Trzeszczanach aktywnie włączyli się w przeżywanie Tygodnia Misyjnego. W niedzielę (21 października) wraz z opiekunem – Panią Barbarą Gryn oraz Ks. Proboszczem Markiem Barszczowskim poprowadzili modlitwę różańcową na antenie Katolickiego Radia Zamość w intencji dzieci z całego świata.

W piątek (26 października) uczestniczyli w III Turnieju Tenisa Stołowego „ Z myślą o misjonarzach” w Białopolu. Honorowy patronat nad spotkaniem objął JE Ks. Bp Marian Rojek. Mali sportowcy uzyskali w rozgrywkach II miejsce drużynowo oraz I, II i III miejsce indywidualnie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy a Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W najbliższą niedzielę Szkolne Koło Misyjne poprowadzi jeszcze w kościele parafialnym różaniec o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.